Morza szum, czyli jakie atrakcje czekają nas nad morzem

Wczasy nad morzem jednym kojarzą się wyłącznie z leżeniem na plaży,

które będzie od czasu do czasu przełamane wejściem do morza, a dla innych zamieniają się one w bardzo ciekawą przygodę. Mamy to szczęście, że mieszkamy nad Morzem Bałtyckim, które rozciąga się przez kilkaset kilometrów.

Wyjazd nad morze można zacząć od samego Północnego Zachodu.

Wylądujemy tutaj na granicy Niemiec i Polski, czyli na wyspie Uznam. Wkrótce rozpocznie się budowa tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin – podpisanie umowy. Na tym skrawku lądu znajduje się Świnoujście, jeden z najbardziej znanych kurortów uzdrowiskowych. Wszystkie napisy są po polsku i po niemiecku, ponieważ Zachodni sąsiedzi są niemal codziennym gościem w polskiej miejscowości. Nieopodal kurortu znajdują się Międzyzdroje wraz ze słynną aleją gwiazd. Stąd już też blisko będziemy mieli do Kołobrzegu. Jest to również miejsce oblegane przede wszystkim przez kuracjuszy w okolicznych uzdrowiskach. Miasto to swego czasu słynęło z corocznego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, który niestety nie jest kontynuowany.

Między Mielnem a Darłówkiem, znajdują się dwa przybrzeżne jeziora:

Jamno oraz Bukowo. Dlatego można w każdej chwili odpocząć nieco od wody słonej, by w dowolnym czasie wylegiwać się nad jeziorem. Przemierzając dalej na Wschód napotkamy Ustkę. Jest to miasteczko, które cieszy się każdego roku bardzo dużą liczbą turystów. Oprócz piaszczystej plaży ma jeszcze jedną zaletą, a mianowicie dość wysokie klify. Jest to istny raj dla paralotniarzy i osób lubiących puszczać latawce. Jeśli ktoś jest dość odważny, sam może spróbować swoich sił w powietrzu, oczywiście w tandemie.

Od pogranicza Rowów do Łeby rozciąga się Słowiński Park Narodowy.

Tutaj możemy podziwiać nie tylko wyrzutnię rakietową, ale również poczuć się jakbyśmy byli na prawdziwej pustyni. Wielkie wydmy są wspaniałą atrakcją dla dzieci i dorosłych. Na trasie do Trójmiasta napotkamy jeszcze sporo ciekawych miejsc. Warto wypuścić się w kierunku Helu, w którym jest fokarium. W samym Trójmieście należałoby spędzić co najmniej kilka dni, żeby zobaczyć wszystkie zabytki i pozostałe atrakcje.